“Yüksek Ziraat Mühendisi Kezban Şahin Taysun’un Potkal kitap yayını “Kafesteki Kalp” adlı romanı kadınlarımızın karşılaştığı sorunların çözümüne edebi bir katkı niteliğinde. Anılar, olayların düşündüren değerlendirmesiyle ilgi çeken anlamlı vurgulamalarla başarılı bir çıkış.” Yekta Güngör ÖZDEN

17 Ekim 2013 Perşembe

KAFESTEKİ KALP 32. İSTANBUL TÜYAP KİTAP FUARI'nda


İMZA GÜNÜ ETKİNLİĞİ
"KAFESTEKİ KALP" 
ROMAN
Potkal Kitap Yayınları
Yazar: Kezban ŞAHİN TAYSUN

9 KASIM 2013, Cumartesi
saat: 13:00-14:00

Yer: YİTİK ÜLKE YAYINLARI STANDI

KADINI YOK SAYAN HAZIR DOĞRULARA HAZIR CEVAPLAR : KAFESTEKİ KALP...

Kezban Şahin Taysun’un  kadın sorunlarına odaklı ilk kitabı

          Kezban Şahin Taysun, kadınların çektiği acılara, baskılara dair özel bir roman yazdı. Bir kadın pek çok ayıbın günah keçisi gösterildiğinde, kendi doğrularını bulabilme ve uygulama konusunda ne kadar şanslı olabilir? Çözüm nedir? Ayıp olmasın diye, vicdanı olmayan hazır doğruları kabul etmek midir yoksa kendine ayıp etmeden yaşamayı öğrenmek midir?
“…Yaydan fırlayan bir ok gibi saplanır, kuru iftira! Üzerine değen kötü sözcüğün gölgesinde kıvrandığını algılarsın. Sana yakışmayan bir olayın içine çekilmişsindir. Onu uyduranlar kıvranmandan keyif alırlar. Parçalara ayrılmış çaresizliğin yaşatır onları. Kimse leke almak istemez aslında. Adın değişir, yeni sıfatlar alırsın! Kız kurusu Nesrin, kötü Alev, dul Sedife gibi…”

Üç kadın; Gülşen, Meriç ve Emine onları yok sayan hazır doğrular karşısında nasıl davranacaklardır? Gülşen, yolculuğu sırasında kendisine yöneltilen zor soruların yanıtlarını bulacak mıdır? “Kafesteki Kalp” sizi farklı bir yolculuğa davet ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder