“Yüksek Ziraat Mühendisi Kezban Şahin Taysun’un Potkal kitap yayını “Kafesteki Kalp” adlı romanı kadınlarımızın karşılaştığı sorunların çözümüne edebi bir katkı niteliğinde. Anılar, olayların düşündüren değerlendirmesiyle ilgi çeken anlamlı vurgulamalarla başarılı bir çıkış.” Yekta Güngör ÖZDEN

15 Nisan 2013 Pazartesi

KAFESTEKİ KALP- Kezban ŞAHİN TAYSUN (İMZA GÜNÜ)


         Kezban Şahin Taysun’un kadın sorunlarına odaklı ilk kitabı (romanı) 18.İzmir Kitap Fuarı'nda okurlarıyla buluşuyor. Nisan sonu kitapçılarda.
TÜYAP 18. İZMİR KİTAP FUARI
21 Nisan 2013, Pazar, saat:15:00-16:00 
23 Nisan 2013, Salı,   saat:15:00-16:00
Yer: Yitik Ülke Yayınları Standı, Fuar Alanı /İZMİR
              
              Kezban Şahin Taysun, kadınların çektiği acılara, baskılara dair özel bir roman yazdı.
              Bir kadın pek çok ayıbın günah keçisi gösterildiğinde, kendi doğrularını bulabilme ve uygulama konusunda ne kadar şanslı olabilir? Çözüm nedir? Ayıp olmasın diye, vicdanı olmayan hazır doğruları kabul etmek midir yoksa kendine ayıp etmeden yaşamayı öğrenmek midir?
“…Yaydan fırlayan bir ok gibi saplanır, kuru iftira! Üzerine değen kötü sözcüğün gölgesinde kıvrandığını algılarsın. Sana yakışmayan bir olayın içine çekilmişsindir. Onu uyduranlar kıvranmandan keyif alırlar. Parçalara ayrılmış çaresizliğin yaşatır onları. Kimse leke almak istemez aslında. Adın değişir, yeni sıfatlar alırsın! Kız kurusu Nesrin, kötü Alev, dul Sedife gibi…”
Üç kadın; Gülşen, Meriç ve Emine onları yok sayan hazır doğrular karşısında nasıl davranacaklardır? Gülşen, yolculuğu sırasında kendisine yöneltilen zor soruların yanıtlarını bulacak mıdır? “Kafesteki Kalp” sizi farklı bir yolculuğa davet ediyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder